Depresja leczenie oraz dieta

Wstrząs emocjonalny nie zawsze wywołuje chorobę, najgorsze dla naszego organizmu są silne przeżycia długotrwające.

Człowiek przez całe swoje życie ulega emocjom pozytywnym bądź negatywnym, znajduje się w różnych sytuacjach i różnie reaguje na określone wydarzenia.

Ogromny wpływ na takie zachowania i reakcje ma osobowość i postawa do pewnych rzeczy lub zdarzeń. Według badań Lemańskiej (1984r.) są to tak zwane czynniki sytuacyjne, temperamentalne i osobowościowe.

Spostrzeganie i interpretowanie zdarzeń odbieramy w kategorii zagrożenia czyli lęku lub korzyści jakie mogą za tym płynąć. Istnieją indywidualne wzorce reagowania w zakresie widzenia, słyszenia i oceniania zdarzeń, oceniania zagrożenia (lub sukcesu np. samozadowolenie niekontrolowane może uśpić naszą czujność i reakcje na sytuacje).

Jak można sobie z tym poradzić?

Po pierwsze zmień swoje nastawienie a nie staraj się zmieniać innych. Kosztuje to mniej pracy i mniej utraconych nerwów i zdrowia.

Zastanów się czy:

  • Możesz zmienić postawy wobec różnych sytuacji lub różnych następujących po sobie zdarzeń. Jeżeli są one dla Ciebie stresogenne i wywołują zmiany w Twoim organizmie staraj się je zmienić.
  • Możesz zmienić reakcję np. z bardzo agresywnej do bardziej łagodnej. Proste to nie jest, ale czego nie robi się dla siebie!

Ogromny wpływ na sposób reagowania na zdarzenie ma Twój temperament. Skoro wiemy, że stres długotrwający niesie za sobą komplikacje zdrowotne, również choroby nowotworowe, należałoby znaleźć sobie sposób na rozładowanie tych emocji lub panowanie nad swoją agresją i gniewem.

Układ nerwowy, stres, może tak naprawdę każdego zniszczyć. Jedno jest pewne w dużej mierze zależy to od Ciebie i Twoich zmian! Zdarzenia dnia codziennego, wywierają wpływ na nasze samopoczucie, pogorszenie choroby, czy dalej idąc doprowadziło nas do choroby, która eliminuje nas z dalszej egzystencji w domu, pracy lub w środowisku w którym żyjemy?

Leki są, suplementy diety też są, ale one nie zastąpią Twoich zmian, które są bardzo istotne w każdej terapii, każdym schorzeniu. Bardzo ważna jest również w każdym schorzeniu Dieta.

Zapraszam do formularza diety, klikając > TUTAJ < i spróbuj odpowiedzieć na kilka pytań.

Jak możemy sobie radzić z depresją?

  1. medycyna konwencjonalna, leki przeciwdepresyjne,
  2. psychoterapia,
  3. ziołolecznictwo, medycyna naturalna,
  4. elektrowstrząsy,
  5. magnetostymulacja,
  6. światłolecznictwo.

Natężenia emocji, które często się sumują, mówi się czasem o serii zdarzeń losowych wywierają bardzo silny wpływ na nasz organizm, zwłaszcza, że pomiędzy tymi zdarzeniami nie ma relaksu, odprężenia i odpływu nadmiaru złej negatywnej energii. Mówi się, że emocje sięgają tzw. zenitu.

Dieta w depresji
W czasie depresji powinno stosować się potrawy lekkostrawne. W badaniach klinicznych wykazano, że ryby i nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3, mają ogromny wpływ na samopoczucie i wyjście z choroby. Bardzo ważne są tez antyoksydanty i witaminy z grupy B.

Zespół depresyjny i jego objawy:

  • stany związane z nadmiernym wydzielaniem kortyzolu,
  • przewlekłe zapalenie i marskość wątroby,
  • zespoły przewlekłego uszkodzenia nerek,
  • zaburzenia hormonalne, tarczyca,
  • choroby nowotworowe,
  • zaburzenia metaboliczne,
  • cukrzyca,
  • stwardnienie rozsiane,
  • reumatoidalne zapalenie stawów.

Suplementy diety w terapiach nerwicowych (kliknij w produkt aby przejść na stronę produktu):

  1. Rhodiolin – naturalny produkt, który rozluźni Twoje kołotane nerwy, oraz poprawi reakcje na stres.
  2. Polinesian Noni – liofilizowany sok z noni przyspiesza regeneracje organizmu i daje uczucie komfortu.
  3. Stres Management – Mega B complex – witaminy i minerały dla osób narażonych na stres.
  4. Omega 3 – nienasycone kwasy tłuszczowe.
  5. Panax Ginseng – poprawia stan zdrowia, oraz dodaje sił witalnych i energii.

Kompleksowe radzenie sobie z depresją, stresem i nerwicą w naturalny sposób:

Kliknij w zdjęcie produktów, aby przejść do sklepu:


Leave a Reply